Blog

Jak rozpalić sziszę?

1. SPRAWDŹ, ŻE MASZ WSZYSTKIE CZĘŚCI SZISZY
W zależności od projektu fajki wodnej powinieneś mieć następujące (od dołu do góry):

Wazon na fajkę wodną (duża szklana podstawa fajki wodnej – trochę jak wazon na kwiaty)
Dolny (krótsza metalowa rura o większej średnicy z dyfuzorem na jednym końcu, gwint wewnętrzny na drugim końcu)
Komora trzpienia (pusta metalowa bańka z gwintem wewnętrznym na górze, dwie lub więcej końcówek z gwintami zewnętrznymi po obu stronach i gwintem zewnętrznym od wewnątrz)
Odłączany odpowietrznik (mała metalowa nasadka z gwintem wewnętrznym na jednym końcu)
Łącznik żeński węża (mała metalowa rurka z gwintem wewnętrznym na jednym końcu, gniazdo żeńskie na drugim końcu)
Złącze męskie do węża (mała metalowa rurka z końcówką do węża na jednym końcu, wtyczka męska na drugim końcu)
Sprężyna zapobiegająca załamaniu
Wąż silikonowy
Ustnik (długa, cienka metalowa rurka z końcówką do węża na jednym końcu i końcówką na drugim końcu)
Trzonek (metalowa rura o większej średnicy z gwintami zewnętrznymi na obu końcach)
Popielniczka metalowa i nakrętka mocująca
Gumowa przelotka miski
Miska
Ekran

2. WYCZYŚĆ RURĘ
Przed pierwszym użyciem umyj wszystkie części fajki wodnej ciepłą (nie gorącą) wodą, płynem do mycia naczyń i miękką szczotką (szczotki do butelek świetnie nadają się do dostania się w ciasne przestrzenie). Jeśli twoja fajka wodna była dostarczana z nieszkliwioną glinianą miską, nie używaj detergentu, ponieważ może on zostać wchłonięty przez glinę i zepsuć smak podczas palenia. Dokładnie opłucz wszystkie części i wytrzyj do sucha ściereczką lub chłonnym ręcznikiem papierowym (nieszkliwione gliniane miski schną trochę, więc może chwyć suszarkę z „zimnym” ustawieniem i przyspiesz sprawę – nie chcesz ryzykować miski pękanie od wchłoniętej wody nagrzewającej się i pęczniejącej podczas wędzenia).

3. ZAZNACZ PRAWIDŁOWĄ WYSOKOŚĆ WODY
To ważny krok, o którym wiele osób zapomina na później. Jeśli chcesz przyjemną sesję sziszy, ważne jest, aby użyć odpowiedniej ilości wody. Za dużo wody i trudno będzie przeciągnąć powietrze przez sziszę. Za mało wody i dym tytoniowy będzie gorący i ostry.

Najpierw chwyć komorę trzpienia i skręć je razem. Twoja fajka wodna może mieć jednoczęściową łodygę (z komorą łodygi wbudowaną w łodygę), więc zignoruj wszelkie kroki, które nie są istotne. Jeśli kupiłeś fajkę wodną z systemem zatrzaskowym, szczęśliwe dni! Wystarczy obrócić komorę łodygi, łodygę i dolną łodygę (nazwijmy to zespołem łodygi) w wazon z fajką wodną, aż zatrzaśnie się na swoim miejscu (i będzie idealnie szczelny). Jeśli kupiłeś tradycyjną fajkę wodną z gumowym pierścieniem podstawy, wepchnij zespół nóżki do wazonu, aż będzie wystarczająco ciasny, aby nie wyszedł łatwo (i mam nadzieję, że będzie szczelny).

Dobrym punktem wyjścia dla wysokości wody jest 25 mm (1”) nad dnem dolnego pnia (po kilku sesjach zawsze możesz poeksperymentować z większą lub mniejszą ilością wody, aby ustalić preferowany ciąg). Na koniec weź trochę węgla do sziszy, który powinien znajdować się w pobliżu (lub kawałek taśmy klejącej / taśmy maskującej) i zaznacz z boku wazonu prawidłową wysokość wody.

4. NAPEŁNIJ WAZON Z SZAJKAMI ZIMNĄ WODĄ

Wyjmij zespół łodygi z wazonu z fajką wodną. Zanim pójdziesz i nalej wody do wazonu, możesz najpierw włożyć trochę lodu. Lód ochłodzi dym sziszy i sprawi, że będzie on jeszcze gładszy, a drugie wlanie wody ułatwi napełnienie do odpowiedniej wysokości. Nie musisz wkładać dużo lodu – nie więcej niż do połowy linii napełniania, ponieważ nie chcesz, aby był tak zimny, że nie możesz stwierdzić, czy przypalasz miskę, czy nie. Następnie wlej zimną wodę (woda z kranu jest w porządku, o ile jest bezpieczna do picia), aż znajdzie się na poziomie linii napełnienia.

5. ZAKOŃCZ MONTAŻ MONTAŻU TRZPIENI
Jeśli fajka szisza ma odłączany zawór odpowietrzający/oczyszczający, chwyć łożysko kulkowe (szkło jest lepsze niż metalowy FYI) i umieść je w odpowietrzniku i przykręć do jednego z łączników na komorze trzpienia. Przykręć żeńskie złącze węża do drugiej złączki lub, jeśli twoja fajka wodna jest wyposażona w gumowe przelotki na wąż, wciśnij jedną z nich na złączkę.

6. ZŁOŻYĆ I PODŁĄCZYĆ ZESPÓŁ WĘŻA
Nasuń sprężynę zapobiegającą załamaniu na jeden koniec węża silikonowego tak, aby wystał około 25 mm (1”) zwis węża. Następnie wepchnij końcówkę z zadziorem męskiego złącza węża do tego samego końca węża. Jeśli nie jest zbyt ciasny, spróbuj przesunąć sprężynę z powrotem, tak aby była prawie równo ze złączem węża. Następnie wsuń zadziorowy koniec ustnika w drugi koniec węża. Na koniec podłącz męskie złącze węża do żeńskiego złącza węża. Rzeczy zaczynają nabierać kształtu!

7. SPRAWDZIĆ, CZY RURY HACZYKOWE USTAWIONO SZCZELNIE
Teraz jest dobry moment, aby upewnić się, że konfiguracja fajki wodnej jest szczelna. Połóż kciuk na szczycie łodygi, aby zablokować otwór. Umieść końcówkę ustnika w ustach i spróbuj zaczerpnąć powietrza, tak jak zwykle podczas palenia sziszy. Jeśli możesz stale wciągać nawet najmniejszą ilość powietrza, przejrzyj wszystkie połączenia i upewnij się, że nie ma widocznych przecieków. Po całkowitym uszczelnieniu przejdź do następnego kroku.

8. ZAMONTUJ METALOWĄ POPIELNICZKĘ
Umieść popielniczkę w górnej części trzonu i użyj nakrętki zabezpieczającej, aby zablokować popielniczkę w miejscu. Popielniczka jest ważna, ponieważ złapie wszelkie płonące węgle, które odpadną podczas sesji palenia. Następnie weź gumową uszczelkę miski i nałóż ją na górną część nakrętki mocującej.

superbet