Blog

Jak czyścić i dbać o sziszę?

Czyszczenie i konserwacja fajki wodnej / sziszy to jeden z najlepszych sposobów na zachowanie fajki i zapewnienie jej długowieczności. Umożliwi to również regularną zmianę smaków i uniknięcie konieczności smakowania starych sesji za każdym razem, gdy palisz.

Oto nasz prosty przewodnik po niektórych poradach i praktykach dotyczących czyszczenia i pielęgnacji fajki wodnej.

Czyszczenie trzonka fajki wodnej.

Najpierw przepuść trochę ciepłej lub ciepłej wody z mydłem przez trzon fajki Shisha. Następnie użyj szczoteczki do czyszczenia sziszy. Pamiętaj, aby zwilżyć szczoteczkę ciepłą lub ciepłą wodą z mydłem przed włożeniem szczoteczki do łodygi.

Używanie specjalnej szczotki do fajki wodnej pozwala usunąć i oczyścić niechcianą melasę i nagromadzenie, które pojawiło się podczas sesji. Po zakończeniu upewnij się, że dokładnie podniosłeś łodygę ciepłą wodą. Odpocznij do wyschnięcia na powietrzu.

Czyszczenie podstawy do fajki wodnej lub wazonu z sziszą.

Staraj się unikać pozostawania w wazonie na fajkę wodną lub podstawce z wodą po ostatniej sesji. Nawet jeśli nie możesz zawracać sobie głowy czyszczeniem całego urządzenia zaraz po sesji, następnego dnia rano lub później, gdy wszystko ostygnie, po prostu wylej wodę z urządzenia. Każdą sesję najlepiej rozpocząć od czystej i świeżej wody.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, użyj ciepłej wody z mydłem i miękkiej gąbki lub alternatywnie koralików czyszczących lub szczoteczki do czyszczenia sziszy, ponieważ stanowią one rozwiązanie do czyszczenia wielokrotnego użytku, które jest szybkie i wymaga minimalnego wysiłku, aby upewnić się, że cały wazon zostanie usunięty po każdej sesji.

Uważaj na temperaturę wody podczas prania, jeśli wazon jest zbyt gorący, upewnij się, że nie używasz zbyt zimnej wody lub wody w wazonie, która jest zimna, stopniowo zwiększaj temperaturę wody, aby upewnić się, że wazon lub podstawa nie pękać.

Niektórzy uważają, że pozostawienie wody z poprzednich sesji sziszy dodaje smaku, jednak stojąca woda może powodować tworzenie się pleśni, a to może być bardzo szkodliwe, więc ZAWSZE zmieniaj lub odświeżaj wodę do absolutnego minimum.

Czyszczenie węży do sziszy i fajki wodnej.

Istnieją 2 główne style węży do fajki wodnej, więc upewnij się, że traktujesz je zgodnie z konkretnymi krokami dla Twojego stylu.

Czyszczenie tradycyjnych węży do fajki wodnej.

Większość tradycyjnych węży do fajki wodnej nie nadaje się do prania, ponieważ mają wewnątrz metalową cewkę lub są wykonane ze skóry, więc nie chcesz, aby rdzewiały, łamały się i pękały. Nie ma ostatecznego sposobu czyszczenia tych węży bez potencjalnego uszkodzenia jednostek.

Tradycyjne węże do sziszy są przeznaczone bardziej dla palaczy sziszy, którzy podczas palenia mają specyficzny smak podczas każdej sesji.

Czyszczenie silikonowych i miękkich w dotyku węży shisha.

Dzięki nowym silikonowym i miękkim w dotyku wężom przepuszczaj przez nie ciepłą wodę i pozwól im wyschnąć. Alternatywnie, jeśli masz w domu parowiec, po prostu przepuść parę przez wąż, aby oczyścić i zabić zarazki i bakterie.

Mycie węża między każdym użyciem pomoże usunąć resztki posmaku z ostatniej sesji w ramach przygotowań do następnego sezonu.

Jak czyścić miskę lub główki do sziszy.

Najpierw usuń folię lub HMD (urządzenie do zarządzania ciepłem) i aromat sziszy z miski.

Weź mały garnek i napełnij wodą, umieść garnek wypełniony wodą na blacie kuchenki, aby woda się zagotowała.

Umieść miski/głowy fajki wodnej w wodzie twarzą do dołu, aby woda wróciła do wrzenia. Niech miska gotuje się przez 15-20 minut i w razie potrzeby powtórz.

Niektóre plamy są bardzo trudne do usunięcia i należy zachować ostrożność, ponieważ po długotrwałym rysowaniu można zetrzeć glazurę. Pamiętaj, aby wypłukać lub użyć małych szczotek do rur, aby wyczyścić szyjkę i otwory miski na fajkę wodną.

superbet